Düğün fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Düğününüzün planlamasını yaparken düğün fotoğraflarınızın nasıl olacağı konusu belki de bu serüvenin en önemli parçası.

 

Düğün fotoğrafçınızı seçerken belirli kalıp yargılarla hareket etmektense, çağımızın bize sunduğu imkanlardan yararlanarak, Antalya’da düğün fotoğrafı konusunda hizmet veren firmalara ulaşmak, portfolyolarını incelemek, hizmet veren kurum, firma ya da şahısların fotoğrafları  hakkında bilgi sahibi olmak  artık çok kolay. Siz de internette Antalya düğün fotoğrafçıları ile ilgili kısa bir araştırma yapıp,  arzuladığınız düğün fotoğraflarına sahip olabilirsiniz.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli konu var;

-Size gösterilen portfolyo, farklı farklı  çiftlerin en güzel karelerinden oluşmaktadır. Bu nedenle bir çiftin tüm fotoğraflarına bakmak sizi çekim sonrasında nelere sahip olacağınız konusunda aydınlatacaktır.

Antalya‘da ki fotoğraf hizmetini hangi firma ya da şahıstan alacak olursanız olun fotoğraf çekiminizi gerçekleştirecek kişi ya da ekiple, ortak bir dil yaratmak, ayrıca istek ve beklentilerinizi anlatabilmek için çekimden önce mutlaka tanışmalısınız. Önceden kurmuş olduğunuz bu iletişim, çekim esnasında daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

– Sosyal medyanın sıklıkla kullanıldığı günümüzde fotoğraf çekiminden önce fotoğraflarınızın orjinal çözünürlükteki dijital kopyalarını alıp alamayacağınızı da sorgulamalısınız. Bu konu gündeme gelmediğinde dijital kopyalara sahip olmayan çiftlerimiz extra bir bütçe ile karşılaşabilirler.

-Stüdyolarda çekilen düğün fotoğraflarını raflara kaldıralı uzun zaman oldu.Nitekim Antalya’da Kaleiçi Cam Piramit, Falez  Parkı,  Atatürk Parkı ya da Karaalioğlu Parkı’nda gezinirken  evlenen çiftlerimizin fotoğraf çekimlerine tanık oluyoruz. Dış mekanda gerçekleştirlen  fotoğraf çekiminde  güzel fotoğraflara sahip olmak için; ‘’ışığa hakimiyet ‘’ belki de bir fotoğrafçının sahip olması gereken en önemli ekipmandır. Portfolyoları inceledikçe, sizlerde de belirli bir fotoğraf algısı oluşacaktır. Dış mekanda çekilmiş ama  stüdyo fotoğraflarını andıran, ışığın verimli kullanılmadığı ve ucuz ekipmanlarla çekilen fotoğrafları sizler de diğerlerinden kolayca ayırt edebilirsiniz. Perge Fotoğraf Stüdyosu  olarak Antalya’da gerçekleştirdiğimiz düğün hikayesi çekimlerinde, mevsimlere ve günün saatlerine göre değişiklik gösteren ışık koşullarına göre reflektör, diffuser nadiren de harici flash kullanmaktayız. Ayrıca kullandığımız özel lensler ile alan derinliğini kullanarak fotoğrafta ‘’gürültü’’ diye adlandırdığımız objeleri, insanları, araçları kısacası sizleri rahatsız edecek unsurları ortadan kaldırmaktayız.

 

-Düğün albümü yaptırmak istiyorsanız yine bu firma ya da şahısların, albüm örneklerini ve albüm sayfalarının tasarımlarını incelemenizde fayda var. Fotoğrafların güzelliği kadar nicel olarak sahip olduğunuz bir ürünün malzemesinin ve fotoğraf baskısının kalitesi de önemlidir.

Perge Fotoğraf Stüdyosu olarak;

Albüm modelleriniz için Türkiye’nin önde gelen firmalarının web sitelerinin yüzlerce modeli arasından tarzınıza uygun olan modeli seçebilirsiniz.

Albümlerimizin  iç sayfa tasarımılarında; Sadeliğin ön planda olduğu, minimal, arabesk çizgiler ya da efektlerin olmadığı, çiftlerimize albümlerine baktıklarında kendilerini özel hissettirecek tasarımlar ortaya çıkarmaktayız. Albümünüzün baskısı gerçekleşmeden, web ortamında fikir alışverişinde bulunarak çiftlerimizin beklentileri ve istekleri doğrultusunda hareket etmekteyiz.

Yıllar sonra bile bakıldığında yüzünüzde bir tebessüm bırakabilecek fotoğraflarınız olması dileğiyle..

 

  • Antalya Düğün Fotoğrafçıları
  • Antalya Düğün Hikayesi
  • Antalya Düğün Fotoğrafçısı

 

Bu makale Serkan ÖZPINAR tarafından yazılmıştır. Kaynak göstermeden makaleyi kullanan kişi ve kurumlar hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Kategori : Genel

Cevap yaz

Eposta adresimi yayınlama Required fields are marked *

HTML Tagları kullanabilirsiniz.

*